Informacje

Księgowa – wsparcie dla osób zakładających firmę

Zakładasz firmę i szukasz księgowej w okolicy Mszany Dolnej lub Limanowej? Dobrze trafiłeś.

Pomimo wprowadzenia w Polsce instytucji "jednego okienka" zakładanie działalności gospodarczej wciąż stanowi nie lada wyzwanie.
Po pierwsze, przed przystąpieniem do rejestracji działalności należy dokonać wyboru najkorzystniejszej formy jej prowadzenia, w szczególności: formy organizacyjno-prawnej, sposobu opodatkowania, rozliczeń z ZUS, kontrahentami i klientami.
Po drugie, wszystkie te elementy należy odpowiednio nanieść na formularz zgłoszeniowy CEiDG a niekiedy przygotować i złożyć we właściwych urzędach także inne niezbędne dokumenty.

Dlatego właśnie skorzystanie z usług profesjonalnej księgowej, szczególnie na samym początku przygody z przedsiębiorczością, może okazać się bardzo korzystne. Przede wszystkim będziesz mógł zadać takiej osobie wszelkie pytania związane z kwestiami, które nie są dla Ciebie do końca jasne. Ponadto, księgowa pomoże Ci w wypełnieniu wniosków i skompletowaniu dokumentacji potrzebnej do założenia firmy. Każda działalność gospodarcza opiera na nieco innych zasadach – to, co dokładnie musisz zrobić, zależy między innymi od tego, w jakiej branży będziesz działać, w jakiej formie będziesz rozliczał się z fiskusem i od wielu innych aspektów.

Dlatego pomoc księgowej na starcie to duże ułatwienie, oszczędność czasu, kosztów i stresu. Oprócz kwestii typowo księgowych pomożemy Ci także w przeprowadzeniu formalności związanych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i wszelkimi innymi instytucjami.

Nasza kadra z chęcią zajmie się Pani/a firmą, przez co wszelkie dokumenty zostaną odpowiednio wypełnione i złożone do wszelkich instytucji we właściwych terminach. Jest to tym bardziej korzystne, że jako przyszły klient naszego biura możesz skorzystać z pomocy księgowej w pełni bezpłatnie.

 

Własna firma - od czego zacząć?

Spotkanie w biurze rachunkowym Bilans na Plus w celu:

  • ustalenia przedmiotu działalności na podstawie PKD – Polska Klasyfikacja Działalności,
  • ustalenia formy opodatkowania działalności,
  • uzupełnienia przez księgowych biura zgłoszenia CEiDG, dzięki któremu zostanie nadany numer REGON oraz przyporządkowany numer NIP  (w ciągu 2 dni),
  • dokonania zgłoszenia do ubezpieczeń,
  • przygotowania przez księgowych pozostałych dokumentów, umożliwiających formalne rozpoczęcie działalności (kasa fiskalna, zgłoszenie do VAT).

 

Wszelkie czynności związane z zakładaniem działalności przez księgowych biura rachunkowego Bilans na Plus są BEZPŁATNE (włączając doradztwo).