Informacje

Informacje dla zakładających działalność

Pomimo wprowadzenia w Polsce instytucji "jednego okienka" zakładanie działalności gospodarczej wciąż stanowi nie lada wyzwanie.
Po pierwsze, przed przystąpieniem do rejestracji działalności należy dokonać wyboru najkorzystniejszej formy jej prowadzenia, w szczególności: formy organizacyjno-prawnej, sposobu opodatkowania, rozliczeń z ZUS, kontrahentami i klientami.
Po drugie, wszystkie te elementy należy odpowiednio nanieść na formularz zgłoszeniowy CEiDG a niekiedy przygotować i złożyć we właściwych urzędach także inne niezbędne dokumenty.

Nasza kadra z chęcią zajmie się Pani/a firmą, przez co wszelkie dokumenty zostaną odpowiednio wypełnione i złożone do wszelkich instytucji w należnych terminach.

 

Własna firma - od czego zacząć?

 

Spotkanie w biurze rachunkowym Bilans na Plus w celu:

  • ustalenia przedmiotu działalności na podstawie PKD – Polska Klasyfikacja Działalności,
  • ustalenia formy opodatkowania działalności,
  • uzupełnienia przez księgowych biura zgłoszenia CEiDG, dzięki któremu zostanie nadany numer REGON oraz przyporządkowany numer NIP  (w ciągu 2 dni),
  • dokonania zgłoszenia do ubezpieczeń,
  • przygotowania przez księgowych pozostałych dokumentów, umożliwiających formalne rozpoczęcie działalności (kasa fiskalna, złoszenie do VAT).

 

Wszelkie czynności związane z zakładaniem działalności przez księgowych biura rachunkowego Bilans na Plus są BEZPŁATNE (włączając doradztwo).