KPiR

Księgowość dla firm – podatkowa księga przychodów i rozchodów

Jedną z często zlecanych nam usług w ramach księgowości dla firm jest prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Jest to narzędzie, które służy do rozliczania się z Urzędem Skarbowym i należy do jednej z głównych form ewidencjonowania przychodów i rozchodów. To, że jest to uproszczona forma (na przykład w porównaniu do pełnej księgowości), nie oznacza niestety, że uzupełnianie KPiR należy do łatwych i szybkich zadań.

Aby ewidencja była prowadzona prawidłowo, należy wpisywać do niej między innymi:

  • przychody,
  • zakup towarów handlowych i materiałów podstawowych,
  • poniesione wydatki związane z prowadzeniem działalności,
  • koszty prac badawczo-rozwojowych.

Niezwykle ważna jest tutaj precyzja i regularność, ponieważ błędy mogą skutkować karami finansowymi. Dlatego właśnie prowadzenie KPiR warto powierzyć specjalistom świadczącym usługi w ramach księgowości dla firm. Możesz skorzystać z takiej pomocy w naszym biurze w Limanowej i Mszanie Dolnej. Oprócz KPiR zajmujemy się także ryczałtem ewidencjonowanym oraz wieloma innymi działaniami związanymi z prawidłowym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa pod względem rachunkowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością udzielimy Ci wszelkich informacji.

Obsługa księgowa – ewidencja ryczałtu

Obsługa księgowa, z której możesz skorzystać w naszym biurze, może dotyczyć także ryczałtu ewidencjonowanego. Jest to uproszczona forma prowadzenia działalności gospodarczej, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy spełniający określone warunki. Główną zasadą tego rodzaju rozliczania się z fiskusem jest zapłata podatku od przychodu bez pomniejszania go o koszty. W wielu przypadkach taka forma jest korzystna dla przedsiębiorców, dlatego osoby planujące założenie działalności gospodarczej często są nią zainteresowane. Zawsze warto jednak zasięgnąć opinii specjalisty. Ryczałt ewidencjonowany nie zawsze jest najkorzystniejszą z dostępnych opcji.

Jeśli jesteś ryczałtowcem i chcesz skorzystać z usług biura zapewniającego profesjonalną obsługę księgową, zachęcamy do wybrania naszych usług. Zapewniamy sumienne podejście do wszystkich obowiązków, które nam powierzysz, a także miły i serdeczny kontakt. Wiemy, że w biznesie liczy się zaufanie, dlatego dbamy o to, by nasi klienci mogli skupić się na prowadzeniu działalności z poczuciem, że ich finanse są pod dobrą opieką.